گلاب چهار لیتری موجب تقویت هوش شما در شب امتحان می شود

گلاب دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی است که می تواند به بهبود سریعتر زخم ها کمک کند. این خواص می تواند به تمیز کردن و مبارزه با عفونت بریدگی ها و سوختگی ها کمک کند.

آنها همچنین می توانند به بهبود سریع تر بریدگی ها، سوختگی ها و حتی زخم ها کمک کنند. گلاب چهار لیتری می تواند خواص ضد افسردگی و ضد اضطراب قوی داشته باشد.

یک مطالعه در سال 2011 نشان داد که عصاره گلبرگ های رز می تواند سیستم عصبی مرکزی را در موش ها آرام کند. این منجر به اثرات ضد افسردگی و ضد اضطراب شد.

گلاب و اسانس گل رز معمولاً در رایحه درمانی برای کمک به تسکین سردرد استفاده می شود. این ممکن است به دلیل اثرات تنش زدایی باشد که در بخش بالا مورد بحث قرار گرفت.

یک مطالعه نشان داد که بخار گلاب می تواند سردرد را تسکین دهد. گزینه دیگر این است که برای نتایج مثبت، کمپرس آغشته به گلاب را به مدت 45 دقیقه روی سر قرار دهید.

گلاب اغلب در محصولات زیبایی با هدف کاهش چین و چروک یافت می شود. این به این دلیل است که ممکن است در واقع اثرات ضد پیری داشته باشد. علاوه بر تسکین پوست تحریک شده، ممکن است در صورت استفاده موضعی، ظاهر چین و چروک را کاهش دهد.

در طب عامیانه از گلاب برای کمک به هضم غذا و کاهش ناراحتی های گوارشی استفاده می شده است. طبق یک مطالعه در سال 2008، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد گلاب می‌تواند تأثیر مثبتی بر هضم غذا داشته باشد و ناراحتی‌های گوارشی را تسکین دهد.

همچنین ممکن است ترشح صفرا را بهبود بخشد که می تواند به هضم بیشتر کمک کند. می توانید نسبتاً راحت گلاب بخرید یا درست کنید. می توانید آن را به صورت موضعی روی پوست بمالید یا آن را با مرطوب کننده ها یا روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل مخلوط کنید.

همچنین می توانید از گلاب برای تهیه دمنوش گلاب یا چای گلبرگ استفاده کنید. اینها آبرسانی را بهبود می بخشند، فواید پوست را ارائه می دهند، ناراحتی های گوارشی را درمان می کنند و گلودرد را تسکین می دهند.

گلاب را بی خطر می دانند. هیچ خطر شناخته شده ای برای عموم مردم برای استفاده موضعی یا مصرف آن وجود ندارد. تنها استثنا در صورتی است که به این ماده حساسیت داشته باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.