پودر زغال اکتیو موجب مرگ نهنگ ها در دریایی مدیترانه شد

زغال فعال با آجرهای زغالی که برای کباب کردن غذا استفاده می کنید متفاوت است. رهاف آل بوچی، صاحب RDN، می گوید.

این یک پودر زغال اکتیو سیاه بی بو است که از ترکیبات مبتنی بر کربن مانند خاک اره، پوسته نارگیل یا ذغال سنگ نارس تشکیل شده است که “فعال شده” یا در دماهای بالا حرارت داده شده تا متخلخل تر شوند. تغذیه درخت زیتون در آتلانتا و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی.

زغال چوب فعال در هنگام مصرف می تواند مواد سمی را در روده به دام بیاندازد و در نتیجه از جذب آنها در بدن جلوگیری کند.

بر اساس یک بررسی در سال 2015 از مطالعات بالینی و حیوانی، برخی از مواد زغالی دارای سطحی تقریباً یک سوم به اندازه یک زمین فوتبال بزرگ هستند.

این اندازه باعث جذب بیشتر سموم و مواد شیمیایی (جذب اتم‌ها، یون‌ها یا مولکول‌ها از گاز یا مایع به سطح جامد) می‌شود. هنگامی که زغال چوب فعال سموم را به دام می اندازد، از طریق مدفوع شما دفع می شوند.

به لطف توانایی این ماده در به دام انداختن سموم در روده، می تواند در مواقع اضطراری برای درمان بیش از حد دارو و مسمومیت ها مفید باشد. و در واقع، این همان استفاده ای است که MedlinePlus موافق است که زغال چوب فعال احتمالاً برای آن مفید است.

اولین استفاده گزارش شده از زغال چوب فعال برای درمان مسمومیت ها در سال 1811 اتفاق افتاد، اما پادزهر با گذشت زمان کمتر محبوب شد.

زغال فعال در موارد مصرف بیش از حد داروها و مسمومیت ها زمانی که فورا مصرف شود بسیار مفید است. بر اساس داده های 48 مقایسه شامل 26 دارو، داوطلبانی که حداقل 50 گرم (گرم) زغال چوب فعال 30 دقیقه پس از مصرف سم مصرف کردند.

به ازای هر مقاله موضعی در سال 2005، به طور متوسط 47 درصد جذب را کاهش دادند. با این حال، بیشتر مقایسه‌ها شامل نمونه‌های کوچکی بود که معمولاً بین 6 تا 10 داوطلب بودند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.