لامپ زنون لندکروز را می توان برای گرم کردن کرسی استفاده کرد

تمام لامپ زنون لندکروز قوس کوتاه مدرن از یک پوشش کوارتز ذوب شده با الکترودهای تنگستن محافظت‌شده استفاده می‌کنند.

کوارتز ذوب شده تنها ماده مقرون به صرفه در حال حاضر موجود است که می تواند فشار بالا (25 اتمسفر برای لامپ IMAX) و دمای بالای موجود در یک لامپ عامل را تحمل کند، در حالی که هنوز از نظر نوری شفاف است.

ناخالصی توریم در الکترودها ویژگی های انتشار الکترون آنها را به شدت افزایش می دهد. از آنجایی که تنگستن و کوارتز دارای ضرایب انبساط حرارتی متفاوتی هستند.

الکترودهای تنگستن به نوارهایی از فلز مولیبدن خالص یا آلیاژ Invar جوش داده می‌شوند که سپس در کوارتز ذوب می‌شوند تا مهر و موم پوشش را تشکیل دهند.

به دلیل سطوح توان بسیار بالا، لامپ های بزرگ با آب خنک می شوند. در پروژکتورهای مورد استفاده در پروژکتورهای IMAX، بدنه‌های الکترود از اینوار جامد ساخته شده‌اند و با تنگستن thoriated پوشانده شده‌اند.

یک O-ring لوله را می‌بندد تا الکترودهای برهنه با آب تماس نگیرند. در کاربردهای کم توان، الکترودها برای انتشار الکترون کارآمد خیلی سرد هستند و خنک نمی شوند.

در کاربردهای توان بالا یک مدار خنک کننده آب اضافی برای هر الکترود ضروری است. برای کاهش هزینه، مدارهای آب اغلب از هم جدا نمی شوند و آب باید دیونیزه شود تا از نظر الکتریکی نارسانا شود.

اگر یک لامپ در حین کار افتادن یا پاره شد، می توان قطعاتی از پاکت لامپ را با سرعت زیاد پرتاب کرد. برای کاهش این مشکل، لامپ‌های زنون قوس کوتاه معمولاً در سپرهای محافظ حمل می‌شوند که در صورت شکستگی، حاوی قطعات پاکت هستند.

به طور معمول، پس از نصب لامپ در محفظه لامپ، سپر برداشته می شود. هنگامی که لامپ به پایان عمر مفید خود می رسد، سپر محافظ دوباره روی لامپ قرار می گیرد و سپس لامپ مصرف شده از تجهیزات خارج می شود و دور انداخته می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.