صادرات کنجد شور به ارمنستان ممنوع اعلام شد

در نیجریه، ارقام کنجد شور سیاه و سفید عمدتاً رشد می کنند. رقم سیاه عمدتاً در برخی از مناطق ایالت کاتسینا، ایالت های کانو و جیگاوا کشت می شود، در حالی که رقم سفید عمدتاً در نیجریه، از دانه کنجد کم استفاده می شود.

زیرا استفاده از آن به مناطق تولید زراعی محدود می شود. این محصول معمولاً با حداقل پردازش مانند تمیز کردن و خشک کردن صادر می شود.

معمولاً روغن را از دانه بیرون می‌آورند و از بقایای آن به همراه برگ‌های آن برای تهیه سوپ سنتی به نام میارتوشه استفاده می‌کنند و علاوه بر آن به عنوان ماده‌ای در تهیه سایر غذاها استفاده می‌کنند.

اگرچه ترکیبات آن به طور گسترده در تهیه غذا استفاده می شود، اما استفاده از آن در کاربردهای غذایی محدود است. این می تواند در نتیجه اطلاعات محدود در مورد خواص ساختاری و عملکردی فراکسیون های ایزوله پروتئین کنجد باشد.

فراکسیون های پروتئینی از اجزای مهم دانه کنجد هستند و می توان آنها را بر اساس حلالیت در محیط های مختلف استخراج کرد.

خواص عملکردی پروتئین ها بر رفتار آنها در سیستم های غذایی تأثیر می گذارد. بنابراین، درک این خواص برای کاربرد و استفاده بالقوه آنها در سیستم های غذایی ضروری است.

گزارش های کارگران قبلی در مورد ویژگی های عملکردی فراکسیون های پروتئین گیاهی عبارتند از: خواص عملکردی و آنتی اکسیدانی آرد دانه کنجد آرد و کنسانتره پروتئینی دانه، کنجاله کنجد می باشد.

و پروتئین کنجد ایزوله از رقم هندی، بامبارا ویسیلین بخش های پروتئینی و همچنین آلبومین، گلوبولین، گلوتل و فراکسیون های پرولامین از وعده های غذایی کانولای استرالیاییبا این حال، اطلاعات در مورد خواص عملکردی فراکسیون های پروتئینی دانه کنجد اندک است.

بنابراین، هدف از این مطالعه ارزیابی و مقایسه خواص فیزیکوشیمیایی و عملکردی کنجد بود. فراکسیون های پروتئینی که با استفاده از محیط های مختلف استخراج می شوند: پروتئین های آب (آلبومین)، محلول نمک  محلول قلیایی و محلول اتانول

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.