شیشه سکوریت قزوین را می توان در مریخ برای ساخت ایستگاه فضایی استفاده کرد

شیشه با حرارت دادن ماسه یا کوارتز تا دمای بالا ساخته می شود که شیشه سکوریت قزوین مذاب شفاف یا نیمه شفاف تولید می کند. سپس این شیشه مذاب به طیف وسیعی از اشکال قالب گیری می شود.

شیشه یکی از قدیمی ترین مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز است. جدا از استفاده در پنجره ها و به عنوان ماده شیشه ای شفاف، به یک مصالح ساختمانی خارجی محبوب تبدیل شده است.

وقتی شیشه به شکل جامد یا محیطی خود سرد می شود، شیشه ماده ای سفت و سخت است، اگرچه از نظر فنی یک ماده آمورف است نه کاملاً جامد بلکه کاملاً مایع نیز نیست.

تاریخچه شیشه به قرن ها، شاید هزاران سال قبل باز می گردد. باستان شناسان شواهدی از شیشه های طبیعی مورد استفاده در عصر حجر پیدا کرده اند که احتمالاً توسط انسان های اولیه برای ساخت سلاح استفاده می شده است.

با گذشت زمان، شیشه به طور فزاینده‌ای در ظروف مانند گلدان‌ها و شمع‌ها و همچنین کاشی‌ها مورد استفاده قرار گرفت. این امر از طریق دمیدن شیشه به دست آمد، فرآیندی که تصور می شود در قرن اول اروپا آغاز شده است.

نوآوری منجر به شیشه سازی در مقیاس وسیع و استفاده از آن به عنوان عنصر تزئینی در ساختمان ها شد. پنجره های ساخته شده از شیشه ریخته گری در خرابه های روم باستان پیدا شده است.

شیشه‌سازی در سراسر اروپا گسترش یافت و در قرن هفدهم، شیشه‌های رنگی به طور عمومی در پنجره‌های کلیساها استفاده می‌شد.

در سال 1958، یک روش انقلابی برای ساخت ورقه های شیشه ای توسط شرکت تولیدی Pilkington and Becker توسعه یافت. فرآیند شیشه شناور روشی بود که به شیشه سازان اجازه می داد ورق های شیشه را بدون اعوجاج در ضخامت های مختلف ارائه دهند.

این نام از خود این فرآیند گرفته شده است شیشه مذاب روی قلع مذاب شناور می شد، از طریق غلتک های مسطح کشیده می شد و خنک می شد. شیشه‌سازان با تعیین زمان خنک‌سازی طولانی‌تر، به نام آنیلینگ، می‌توانند از تولید مواد شکننده‌تر جلوگیری کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.