در گذشته از آبخوان دشت نهاوند به عنوان گوشواره استفاده می کردند

در تمام فصول کشاورزی، یک سیستم آبخوان دشت نهاوند خودکار برای تسهیل تامین خودکار آب کافی از یک مخزن به مزارع یا محصولات خانگی طراحی شده است.

یکی از اهداف این تحقیق تعیین چگونگی حذف کنترل انسانی از آبیاری و همچنین بهینه سازی مصرف آب در این فرآیند است. روش مورد استفاده نظارت مداوم بر سطح رطوبت خاک به منظور تعیین اینکه آیا آبیاری مورد نیاز است یا خیر و چه مقدار آب در خاک مورد نیاز است.

در این تحقیق انواع سیستم های آبیاری بارانی به همراه طراحی، ساخت و نصب آنها مورد بررسی قرار گرفت.

این برنامه ریزی با استفاده از یک سیستم دوار برای آبیاری یک قطعه کوچک، که مبنای علمی مناسبی برای برنامه ریزی صحیح آب، ارزیابی سیستم و به حداقل رساندن هدررفت و رواناب آب فراهم می کند، کمک گرفت.

برای انواع محصولات در نظر گرفته شده بود. اهمیت طراحی و نصب این است که زمینه تحقیقات آبیاری دانشگاه را با امکاناتی برای نمایش میدان آبیاری فراهم کند که بتوان از آنها استفاده کرد.

خودکفایی غذایی یک برنامه دولتی است که به طور فعال ترویج شده است تا کشور ما، نیجریه، بتواند به استقلال غذایی دست یابد. نیجریه یک کشور کشاورزی با فصول بارانی و خشک است.

در فصل بارندگی معمولاً گیاهان خوراکی نیازی به آبیاری ندارند، در حالی که در فصول خشک باید گیاهان را به طور مرتب با توجه به شرایط رطوبتی خاک آبیاری کرد.

کشاورزان معمولاً از ترس اینکه به دلیل عدم بارندگی رشد خوبی نداشته باشند، گیاهان غذایی را در فصل خشک پرورش نمی دهند. وابستگی کشاورز به فصل باران باعث کاهش تولید می شود و مانعی برای موفقیت برنامه خودکفایی غذایی در نیجریه می شود.

برای غلبه بر این مشکل به یک دستگاه کشاورزی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات نیاز است.

این تحقیق با هدف بررسی مقالات مبتنی بر طراحی یک تراشه میکروکنترلر برنامه ریزی شده برای کنترل خودکار آبیاری بر اساس رطوبت خاک شناسایی شده با استفاده از سنسور رطوبت خاک خانگی انجام شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.