جلیقه ضد گلوله ای که آپشن سرمایشی دارد

آزمایش‌هایی با شلیک مهمات به ژل بالستیک انجام شد تا ویژگی‌های ضربه در صورت شلیک به یک فرد (قفسه سینه برهنه) تکرار شود و به دلیل مهم بودن این آزمایش قبل از جلیقه ضد گلوله حتماً باید آزمایش هایی انجام شود.

تصاویر پرتابه های مختلف بازیابی شده از ژل بالستیک را می توان در ویدیوی یوتیوب موجود در آدرس زیر مشاهده کرد:

مسافت هایی که پرتابه ها به داخل ژل بالستیک بدون کولار طی کردند در شکل 2 نشان داده شده است.

160 آزمایش کولار GSM با نمونه های 3، 6، 9 و 12 لایه انجام شد و نتایج در شکل 3 ارائه شده است.

از آنجایی که نمونه های کولار مضربی از 3 بودند، نتایج نیز در مضرب های 3 نشان داده شده است. محور x
با نمونه‌های 3 لایه، پرتابه‌های 9 میلی‌متری Parabellum FMJ در مقایسه با کیس بدون کولار کمی کمتر حرکت کردند. پرتابه های نقطه توخالی در مقایسه با مورد بدون کولار بیشتر حرکت کردند.

پرتابه 9 میلی متری Parabellum (شماره 4) تغییر شکل چندانی نداشت، اما جلیقه برنجی شروع به کندن پرتابه کرد.

آزمایش‌هایی که با 6 لایه کولار 160 GSM انجام شد، نشان داد که پرتابه‌های نقطه توخالی 9 میلی‌متری Parabellum در مقایسه با هیچ آزمایش نفوذ کولار با پرتابه شماره 4 که تقریباً به همان فاصله یک پرتابه FMJ رفته بود، فراتر رفتند.
با 9 لایه کولار 160 GSM، مسافت متناظر طی شده توسط پرتابه ها در ژل نشان داد که پرتابه شماره 1، 3 و 4 پس از عبور از 9 لایه کولار 160 GSM، در مقایسه با پرتابه های شلیک شده به بالستیک، جلوتر رفت.

آزمایش های انجام شده با 12 لایه کولار 160 GSM نشان می دهد که تمام پرتابه ها روند کاهشی عمق نفوذ را نسبت به 9 لایه نشان می دهند.

همانطور که در شکل 3 مشاهده می شود، با افزایش تعداد لایه ها، عمق نفوذ پرتابه ها با عمق در نوسان است با این حال کاهش از 9 به 12 لایه در همه موارد مشاهده می شود.

مشاهده شد که پرتابه های نقطه توخالی به لایه های کولار نفوذ کرده و در این فرآیند نقطه توخالی با مواد کولار مسدود شده است.

هنگامی که این پرتابه های نقطه توخالی به ژل بالستیک می رسند به همان شیوه پرتابه FMJ عمل می کنند. با توجه به دلایل ذکر شده در نمونه های کولار استفاده شده، پرتابه ها در مقایسه با آزمایشات بدون کولار، بیشتر به داخل ژل بالستیک نفوذ کردند. تنها زمانی که لایه‌های کولار برای جذب انرژی کافی نفوذ کرد، پرتابه ویژگی‌های کاهش نفوذ به ژل بالستیک را نشان داد.

این مشخصه در تست های دیگر، با وزن های مختلف کولار که در این مقاله ارائه شده، مشاهده شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.