تولید نوعی روغن ارده کنجد دلربا که می تواند کمر درد را تسکین دهد

روغن کنجد از دانه های گیاه کنجد گلدار که به نام Sesamum indicum نیز شناخته می شود، به دست می آید. این گیاهان بومی آفریقای شرقی و هند هستند، اما در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان رشد می کنند.

روغن کنجد به دلیل طعم دلچسب و آجیلی و مقادیر بالای چربی های تک و چند غیراشباع، به یکی از محبوب ترین روغن ها برای پخت و پز تبدیل شده است.

اما آیا مزایایی فراتر از آشپزخانه دارد؟ آیا روغن ارده کنجد دلربا برای استفاده برای پوست است؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد خواص این روغن و کارهایی که می تواند و نمی تواند برای پوست شما انجام دهد، ادامه مطلب را بخوانید.

روغن کنجد در مقیاس کودوژنیک نیز دارای رتبه متوسط پایینی است. این پایگاه داده غیررسمی روغن ها و کره های مختلف را بر اساس خاصیت مسدود کنندگی منافذ آنها رتبه بندی می کند. مقیاس از صفر تا پنج متغیر است.

رتبه صفر به این معنی است که یک روغن منافذ شما را مسدود نمی کند، در حالی که رتبه پنج به این معنی است که این کار را می کند.

بر اساس مطالعه‌ای که در سال 1989 در مجله انجمن شیمی‌دانان آرایشی منتشر شد، روغن کنجد تصفیه‌شده دارای رتبه کودوژنیک یک و روغن کنجد تصفیه نشده دارای رتبه سه است.

از آنجایی که روغن‌های غیر کومدوژنیک منافذ را مسدود نمی‌کنند، روغن کنجد ممکن است روی پوست‌های مستعد آکنه به خوبی عمل کند.

خواص ضد التهابی روغن کنجد ممکن است به توانایی های آن در مبارزه با آکنه نیز بیفزاید، اگرچه در حال حاضر هیچ داده علمی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

روغن کنجد یک روغن ضروری نیست، بنابراین لازم نیست قبل از استفاده رقیق شود. سعی کنید روغن کنجد را پیدا کنید که عاری از سایر مواد و مواد شیمیایی باشد. برچسب محصول را بخوانید تا بفهمید روغن خالص است یا چیز دیگری به آن اضافه شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.