از فازمتر دیجیتالی جیبی برای ردیابی اجساد مرده استفاده می شود

فازمتر دیجیتالی جیبی یک ابزار تشخیصی است که برای تشخیص امواج الکتریکی در حال انتقال از طریق منبع برق استفاده می شود و میزان انتقال کلی برق را اندازه گیری می کند.

این دستگاه‌ها به طور مداوم کار می‌کنند و ولتاژ و جریان متعاقب آن را که به هر مدار الکتریکی وارد می‌شود اندازه‌گیری می‌کنند تا خوانش دقیقی از مصرف برق کلی ارائه کنند.

در مدل‌های استاندارد، یک صفحه آلومینیومی به صفحه بازخوانی متصل می‌شود تا با نظارت بر تعداد دورهایی که دیسک در ساعت انجام می‌دهد، میزان توان مصرفی را در هر زمان مشخص نشان دهد.

اعداد به دست آمده در یک متر انرژی فاز یا بر حسب کیلووات ساعت یا مگاژول (MJ) نمایش داده می شوند تا کل مصرف آن ساختار مشخص شود.

املاک مجهز به فازمتر بسته به موقعیت جغرافیایی آنها در فواصل زمانی معینی برای کل استفاده از کیلووات ساعت یا مگا ژول صورتحساب می شود و سابقه میانگین مصرف توسط ارائه دهنده برق ثبت می شود.

در سطح جهانی، تقریباً هر ساختمان مسکونی و تجاری که برای دریافت برق از یک شبکه متمرکز مجهز است، مجهز به فازمتر برای اندازه‌گیری جریانی است که در هر دوره زمانی معینی به آن وارد می‌شود.

این معمولاً برای مقاصد صورت‌حساب و آماری انجام می‌شود، اما یک فازمتر همچنین از مدار الکتریکی در برابر اضافه بارهای غیرعمدی که می‌تواند به هر دستگاه الکترونیکی متصل به آن شبکه آسیب برساند، محافظت می‌کند.

همچنین تدابیر حفاظتی مختلفی برای جلوگیری از دستکاری یک متر چرخش فاز توسط کسانی که از نشان دادن مصرف کمتر از مقدار واقعی برق انتقال یافته بهره مند می شوند، وجود دارد.

نوع متر برق فاز نصب شده برحسب منطقه متفاوت است. به عنوان مثال، کنتورهای پیش پرداخت در سراسر اروپا محبوب هستند، اما کشورهای دیگر به فرآیند صورتحساب ماهانه یا شش ماهه متکی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.