آموزش برنامه نویسی c در برد رزبری پای

رزبری پای چیست و چه استفاده ای دارد؟ پروژه های رزبری پای چه هستند؟ آیا برای آموزش برد رزبری پای برنامه نویسی c گزینه مناسبی می باشد؟
برای برنامه نویسی قطعات الکترونیکی از زبان سی می توانیم استفاده کنیم، و نتیجه خوبی نیز بگیریم. برنامه نویسی قطعات الکترونیکی با استفاده از برد های میکروکنترلر صورت می گیرد. برد رزبری پای که مانند یک کامپیوتر کوچک عمل می کند، می توانیم در انواع سیستم های مختلف مانند ربات ها، اتوماسیون و بسیاری کاربرد های دیگر، که به آن ها در ادامه اشاره خواهیم کرد، استفاده کرد.

رزبری پای چیست؟

رزبری پای یک برد میکروکنترلر می باشد، که همانند کامپیوتر رم و پردازنده دارد، و در مکان هایی که کامپیوتر ها کمتر یافت می شوند، از این برد ها استفاده می شود. رزبری پای دارای انواع ورودی های مختلف می باشد، که می توانیم حتی ورودی تصویر را به آن انتقال دهیم. برد رزبری پای قابلیت کار روی پلتفرم های مختلف را دارد، و همچنین به جای دیسک، از حافظه رم برای راه اندازی سیستم عامل ها استفاده می کند.

رزبری پای چیست؟

پروژه های مختلف با رزبری پای

زبان برنامه نویسی سی یکی از زبان هایی می باشد، که قدرت و امکانات کافی برای برنامه نویسی های مختلف برای رزبری پای را دارد، و پروژه های مختلفی را می توان با برد قابل برنامه نویسی رزبری پای پیاده سازی کرد. که عبارتند از:
رقص نور با رزبری پای
نمایش تصویر روی lcd
ساخت انواع ربات ها
برای برنامه نویسی در برد رزبری پای، باید از قسمت ترمینال آن وارد شویم و کتابخانه ی مورد نظرمان را فراخوانی کنیم.
برای آموزش های بیشتر در این زمینه، می توانید به سایت آراد سئو مراجعه کنید و مجموعه آموزش برنامه نویسی برد رزبری پای را تهیه فرمایید. این آموزش ها به شکل پروژه محور و گام به گام می باشد.
منبع: آرادسئو

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.